کد موزیک

میلاد شهر پلدشت و مسئله تغییر تركیب جمعیتی منطقه

میلاد شهر پلدشت و مسئله تغییر تركیب جمعیتی منطقه

+0 Like
در سالهای اخیر شاهد مهاجرت بی رویه ی اكراد بیگانه به این منطقه ماكو می باشیم كه با حمایت های مالی مسعود بارزانی و بی كفایتی و خود فروختگی مسولان این مهاجرت ها سرعت بیشتری به خود گرفته به طوریكه حتی در نقشه موهوم كردستان بزرگ ماكو جز شهرهای این كشور خیالی می باشد كه مثلث حمایت مالی مسعود بارزانی و حكومت تجاوزگر ارمنستان و مسولان منطقه ای كه هدف آنان برهم زدن تركیب جمعیتی در منطقه آذربایجان به نفع كردها است .
ر‍ژیم جمهوری اسلامی با هدف ایجاد كریدور كرد در سواح جنوبی رود آراز بعد از اهداء صدها هكتار از اراضی كشاورزی دیم قشلاق در شمال شهر پلدشت و برهم زدن تركیب حمعیتی این مناطق به نفع كردها با احداث شهر جدید میلاد در پلدشت به سیاست خائنانه و هدفدار خود در منطقه ادامه می دهد . این شهرك كه در 20 كیلومتری جنوب پلدشت و در حاشیه غربی سد ارس واقع شده است در سال 72 طرحی با نام ستاد اسكان عشایر ، عشایر دامنه های كوه آغری به این منطقه انتقال یافتند و تمامی اراضی مسكونی و كشاورزی این منطقه به طور رایگان در اختیار آنان قرار گرفت كه امكانات این شهرك جدید با دیگر روستاها و مناطق تورك نشین قابل قیاس نیست.
به طور مثال به ازاء صد راس گوسفند 5 هكتار زمین كشاورزی در اختیار هر خانواده قرار گرفته است و طبق این طرح دشت یاراق به طور كامل تفكیك شده و بصورت رایگان به كردهای مهاجر واگذار شده است؛ این شهرك با دارا بودن 200 هكتار زمین آبی 20 هكتار باغ انگور و سیب كه همگی از طرف دولت به این اكراد مهاجر اهدا شده است .
شهرك میلاد متشكل از دو طایفه شیخ كانلو و دلائی میلان می باشد كه جمعا تعداد 500 خانه و جمعیت تقریبا 3500 نفری است .
امكانات داده شده به شرح زیر است:
1.آبهای لوله كشی شده 2. زمینهای زراعی 3.پست بانك 4. سالن ورزشی 5. خیابانهای جدول كشی شده 6. مدرسه های ابتدایی و راهنمایی دو شیفته 
كه این امكانات در هیچ یك از روستاهای تورك نشین این منطقه وجود ندارد.
به طور مثال روستاهایی مثل آواجیق و مناطق قاراقویون اگر از چنین امكانات تحصیلی برخوردار بودند دانش آموزان برای تحصیل در مقطع راهنمایی مجبور نبودند به شهرهای ماكو و چالدران مراجعت نمایند .
روند تغییر تركیب جمعیتی با حمایت دولت در شمال استان آذربایجانغربی سرعت بیشتری به خود گرفته كه این امر توجه بیشتر فعالین حركت ملی را می طلبد.
ماكی سسی  • [ ]

free counters

کد موزیک