کد موزیک

ادعای اراضی مقامات ایران

ادعای اراضی مقامات ایران

+0 Like


روز شنبه برگزاری موفق كنفرانس فردای آزربایجان جنوبی معاصر باعث نگرانی و دست پاچگی مقام های پان ایرانیست شده است . جبهه آزادی ملی آذربایجان جنوبی با زمان بندی مناسب و به نمایش گذاشتن  خواستهای به حق آزربایجانیان و  بلزوم استقلال آزربایجان جنوبی از ایران بار دیگر تاكید كردند. سایت های پانفارسیسم بار دیگر چهره واقعی خود را نشان داده ، به تحسین روابط ایران با ارمنستان اشغالگر پرداخته اند و با یاوه گویی سعی در ادعای اراضی از جمهوری آزربایجان را دارند . ادعایی كه تمامیت ارضی جمهوری آزربایجان  را جزوی از خاك ایران به حساب می آورند ،حال به مقامات در خواب ایران بایستی گفت كه دیر یا زود آزربایجان جنوبی از ایران جدا خواهد شد . حال چندین سوال می تواند تكرار جواب برای دردی نا تمام پان ایرانیا باشد :
۱. چرا ایران سعی در  اعتراض به كنفرانس های كردها درعراق و ادعای اراضی به اصطلاح كرد های ایران را ندارد؟
۲. كنفرانس رسمی دولت مصر و حمایت آشكار از اعراب (الأحواز) چرا با اعتراض دیپلماتیك ایران روبرو نشد ؟
۳. كنفرانس های ضد آزربایجانی همیشه در رأس برنامه های سران ایرانی بوده و است ، روابط برادرانه با ارمنستان اشغالگر كه هیچ وجه مشترك دینی و زبانی ندارند می تواند دلیل مهم دشمنی دیرینه با ملت ترك آزربایجان باشد....

خبرها در سایت های دولتی :
روز شنبه باحمایت دولت حاكم در شهر باكو، كنفرانسی ضد ایرانی در این شهر تشكیل شد.در این جلسه كه در هتلی در شهر باكو، تشكیل شد، تعدادی از چهره های سیاسی و نمایندگان پارلمان باكو نیز حضور داشتند و خواستار تجزیه ایران شدند.اما شاید زمان آن رسیده است كه دولت ایران كاری كند تا آذری های ایرانی در آذربایجان شمالی، كه سالهاست رنج غربت را دور از دوستان و آشنایان خانواده و میراث كهن گذرانده اند با اتصال به سرزمین مادری، به آرزوی خود دست یابند.
كد خبر: ۳۱۱۲۲۵
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۲ - ۲۱:۳۲
 

 

 روز شنبه به حمایت دولت حاكم در شهر باكو، كنفرانسی ضد ایرانی در این شهر تشكیل شد و تعدادی  در این كنفرانس در مورد تجزیه ایران بزرگ سخنرانی كردند.

به گزارش «تابناك»، در این جلسه كه در هتلی در شهر باكو، تشكیل شد، تعدادی از چهره های سیاسی و نمایندگان پارلمان باكو نیز حضور داشتند و علیرغم اظهار دوستی در دیداربا مقامات ایرانی، به حمایت از تجزیه طلبان خود ساخته پرداختند.

در این نشست قدرت حسنقلی اف نماینده مجلس باكو، تعدادی از صاحبنظران باكو، از جمله وفا قلیزاده مشاور سیاسی رئیس جمهوری سابق دولت باكو و نصیب نصیب لی سفیر اسبق دولت باكو در تهران و گلتكین حاجی بیلی حضور داشتند.

در این نشست كه با عنوان " «فردای (باصطلاح) آذربایجان جنوبی معاصر»" برگزار شد، سخنرانان با طرح ادعاهای تجزیه طلبانه علیه ایران و نام بردن از آذربایجان ایران با اصطلاح مجعول "آذربایجان جنوبی"، بر لزوم جدایی آذریهای ایران و حمایت بیشتر دولت باكو از این روند تاكید تاكید كردند.

این در حالی است كه دولت باكو و شهرهای پیرامون آن در طول تاریخی بخشی از ایران بزرگ تلقی می شدند كه در زمان تجاوزگری روس ها به زور و تحمیل از ایران جدا شده اند. بسیاری از هموطنان آذری ایرانی بر اثر این تحمیل از سرزمین مادری جدا شده و همواره آرزوی پیوستن به مام میهن را داشته و دارند. اما دولت باكو می كوشد با برگزاری چنین جلساتی اوضاع را مغلوبه نشان دهد! اما نه می توان به انكار تاریخ پرداخت و نه می توان اعتراضات مردم این دولت شهر را در دنیای كنونی نادیده گرفت. شاید زمان آن رسیده است كه دولت ایران حداقل با استفاده از ابزار خود، در نهادهای بین المللی بتواند یك نظر سنجی در میان مردم باكو و شهرهای پیرامون برای بازگشت آنان به مام وطن برگزار كند تا آذری های ایرانی كه سالهاست رنج غربت را دور از دوستان و آشنایان  خانواده و میراث كهن گذرانده اند با اتصال به سرزمین مادری، تسكین یابند. افرادی كه متعلق به این آب و خاك هستند و قرن های طولانی نفس در نفس با این آب و خاك گره خورده اند.

به نظر می رسد انفعال دولت ایران در این زمینه باید پایان پذیرد و ایرانیان آذری كه سالهاست دور از وطن در غربت به سر برده اند، به كشور اصلی باز گردند تا در كنار سایر ایرانیان قدرت كشور را بیش از پیش به خ جهانیان برسانند.

در ادامه گزارش تصویری جلسه تجزیه طلبان بیگانه  منعكس می شود تا آذری ها داخل ایران و آذری های ایرانی در غربت بیشتر با این تجزیه طلبان آشنا شوند
  • [ ]

free counters

کد موزیک